Ілля Кива: Дії генпрокурора Венедіктової шкодять демократії і Конституції, вона повинна піти у відставку

Ілля Ківа
Ілля Ківа

Народний депутат IX скликання від фракції "Опозиційна платформа - За життя"

Народний депутат Ілля Кива "Опозиційна платформа - За життя"

Виступ народного депутата України Іллі Киви у Верховній Раді

Хотів би звернутися до Генерального прокурора України Венедіктової. Ірина Валентинівна, до вас останнім часом дуже складно потрапити на прийом, особливо якщо ти ще й є опозиційний політиком або опозиційним депутатом.

Я хочу нагадати, що Ірина Валентинівна Венедіктова, напевно, першому мені в історії, своїй історії як Генерального прокурора і моїй історії як депутата, після зняття депутатської недоторканності вручила підозру. Ще в 2020 році. Підозру вручила за досить важкою статтею, а це нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості. І ця підозра, звичайно ж, могла згодом позбавити мене мандата народного депутата. Тоді це було зроблено помпезно, голосно, що, звичайно ж, дискредитувало мене як політика в особі суспільства, яке сприйняло цю новину Як те, що народний депутат може когось покалічити або здійснює подібні насильницькі дії по відношенню до цивільних осіб.

Але ви, напевно, не знаєте про те, що дана підозра повністю розсипалася. Виявляється, Ірина Валентинівна Венедіктова виписала цю підозру не маючи на це ніяких юридичних підстав, і сьогодні не існує цієї статті про нанесення тілесних ушкоджень, вона в принципі навіть до суду не доїхала. Тому я, як народний депутат України, вимагаю як мінімум вибачень від Генерального прокурора за дезінформацію, за своє недбале ставлення до роботи, яке дискредитувало на той момент мене як опозиційного політика. Чому Генеральний прокурор не несе відповідальність за свою недбалість?

Але ж це дуже важливі питання. Народ і ВР делегували їй повноваження, ми зняли депутатську недоторканність і дали можливість Генеральному прокурору вершити долі. І що ми бачимо? Що сьогодні фактично звинувачення розсипаються, в них немає юридичних підстав. Вважаю, що Генеральний прокурор на сьогоднішній день повністю втратив контроль, не має потрібної освіти і досвіду роботи, що призводить його до таких ляпів, які стоять людям честі, совісті, кар'єри, несуть загрозу. Генеральний прокурор несе загрозу державній системі України.

Скажіть, кому скаржитися на Генерального прокурора? Нещодавно Ірина Валентинівна Венедіктова підписала дозвіл на проведення обшуків в будинках моїх дітей. І це теж протизаконно, і це теж не відповідає жодній нормі закону, і це теж перевищення її посадових обов'язків. Як можна далі вірити Генеральному прокурору, коли Генеральний прокурор стоїть на стежці злочинності, злочину Закону? Тоді можна поставити під сумнів всю вашу діяльність.

Ірина Валентинівна Венедіктова, ви виписували підозри Медведчуку, які сьогодні розсипаються в суді, щодо державної зради, і теж це робили помпезно. Виходить, всі ваші дії спрямовані на системний тиск по відношенню до опозиції, що суперечить демократичним процесам і Конституції нашої країни.

Я як народний депутат, я як член Комітету з питань правоохоронної діяльності, вимагаю негайного вибачення Генерального прокурора за свою недбалість, за свої помилки, за свою короткозорість, за незнання законів, і в кращому випадку я пропоную Генеральному прокурору скласти з себе повноваження, ті повноваження, якими її наділив український народ.

Ілля Ківа

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках stopcenzura.org

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.