Медведчук: У країні неухильно зростає кількість українців, які не тільки хочуть заробити за кордоном, а й залишитися там назовсім

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України 

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Оригінал - в Telegram-каналі Віктора Медведчука.

У країні неухильно зростає кількість українців, які не тільки хочуть заробити за кордоном, а й залишитися там назовсім.

Візьмемо дані Євростату: у 2020 році майже третина дозволів на проживання, вперше виданих громадянам не з країн, що входять до ЄС, було отримано саме українцями, це більше 600 тис. Наші співвітчизники стали найбільшою групою громадянства серед усіх одержувачів.

Всього в 2020 році в ЄС було видано близько 2,2 млн таких дозволів. Це число зменшилося на 24% порівняно з минулим роком. Однак темп скорочень виданих в ЄС перших видів на проживання для українців був істотно нижче - 15%. Це говорить про прагнення українців виїхати з країни, навіть незважаючи на підступні обмеження і істотно ускладнилося пересування по світу. Навіть епідеміологічна обстановка не зупиняє людей, вони все одно знаходять способи обійти існуючі адміністративні перешкоди.

І адже українці виїжджають на ПМП не тільки в ЄС. І, на жаль, не завжди вони роблять це законним способом. Люди йдуть на ризик заради того, щоб виїхати з України в країну, де про них, навіть як про мігрантів, будуть думати більше, ніж нинішня влада думає і піклується про своїх громадян.

Поки влада розповідає свої казки про якісь реформи, населення України впевнено скорочується - не тільки через погіршення демографічної ситуації, а й через від'їзд за кордон на постійне проживання. У країні повним ходом йде стрімка депопуляція. І саме це - об'єктивна оцінка діяльності наших "реформаторів" при владі.

Віктор Медведчук

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках stopcenzura.org

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.