Новини » Політика Читать эту новость на русском

Тиск на Медведчука прискорює банкрутство влади Зеленського

Олексій Куракін
Олексій Куракін

Журналіст

Українська правда

Оригінал - на сайті ІА "News Front".

Крах проекту "Голобородько". Хімія і фізика процесу

Схоже, що на Банковій так і не зрозуміли: "репресії проти Віктора Медведчука" - цей той "каталізатор", який постійно прискорює "реакцію" банкрутства влади.

На сьогоднішній день підтримка президента Зеленського впала з 73,22% (на виборах 2019 року) до: 24,7% (дані "КМІС") і 26% (дані "Центру Разумкова"). Президент тягне за собою вниз і партію "Слуга народу", за яку на парламентських виборах 2019 року проголосували 43,16% виборців. Сьогодні ж "слуги" мають: за даними "КМІС" - 18,3%, за даними соціологічної групи "Рейтинг" - 20,4%. Очолює Зеленський і антирейтинг українських політиків - ні за яких обставин 31,9% виборців не проголосували б за чинного президента (у липні цей показник становив 24%). І, як то кажуть - вишенька на тортик: 71,1% українців вважають, що справи в країні рухаються в неправильному напрямку (у червні так вважали – 64%, у липні – 68,7%).

Причому тут лідер опозиції, голова політради "Опозиційної платформи - За життя"? А все просто!

По-перше, так звані "протести" так званих "активістів" і політично мотивовані репресії влади проти опозиції завжди чітко корелюють (збігаються за часом) з антикризовими пропозиціями Медведчука.

Варто було Медведчуку 22 березня 2019 року домовитися з прем'єром РФ Дмитром Медведєвим і Головою правління "Газпрому" Олексієм Міллером про прямі поставки газу і знижку на 25%, як вже ввечері 27 березня 2019 року "Нацкорпус" закидав будинок опозиційного політика фаєрами і петардами.

28 червня 2019 року Медведчук – за особистою ініціативою, з перспективою розблокувати процес мирного врегулювання – повернув додому чотирьох полонених. Але вже 2 вересня 2021 року Зеленський, замість того щоб виконати обіцянку "готовий на все заради миру на Донбасі!", анонсував "гучну історію" про фінансування партії "Опозиційна платформа - За життя".

У грудні 2020 року - в січні 2021 року опозиційні телеканали "112", "NewsOne" і "ZIK" говорили про цілковиту нездатність "майстрів спорту" з Банковою боротися з пандемією. І про пропозицію Медведчука виробляти вакцину "Супутник V" на українському заводі в Харкові. А вже в лютому 2021 року ці телеканали були заблоковані. Сам же опозиційний політик потрапив під санкції.

22 жовтня 2021 року всі експерти заявили в один голос, що пропозиція Зеленського про надання знижки в 50% "Газпрому" на транзит газу в Європу – в обмін на збільшення поставок понад контракту, може реалізувати лише такий результативний переговірник як Медведчук. І, вуаля - 24 жовтня 2021 року націоналісти знову "збудилися" під будинком Медведчука.

По-друге, постійні спроби влади навісити на Медведчука ярлик "ворога народу" призводять лише до того, що українці просто порівнюють ініціативи лідера опозиції і результати діяльності "зелених" реформаторів. І це порівняння - аж ніяк не на користь останніх.

Ось "найсвіжий" приклад. На тлі проблем з поставками в Україну російського вугілля для ТЕС, ми змушені в авральному, аварійному порядку закуповувати електроенергію в Білорусі. Переплачуючи "за терміновість" в 3,1 рази! При цьому, в "Укренерго" змушені визнати: балансування української енергосистеми без Білорусі неможливе!

Так хто в результаті виявився правий? Ті, хто на догоду миттєвим політичним амбіціям бездумно вводив санкції проти сусідньої країни і оголошував президента Лукашенка нелегітимним або Медведчук - який рік відстоює ідею відновлення взаємовигідних відносин з усіма країнами-сусідами України? Відповідь очевидна!

І третє. Постійні фіаско влади, яка звинувачує Медведчука в "державній зраді", наочно демонструють - громадянам банально розвішують локшину на вуха і пропонують дешеве шоу замість вирішення нагальних проблем України.

На Банковій "зрежисували" дві групи звинувачень проти Медведчука: у травні – державна зрада (через перереєстрацію газового родовища в Криму); у жовтні - державна зрада і сприяння терористичній організації (через причетність до поставок вугілля з Донбасу в Україну).

Але в результаті влада постійно "зливається". Суди хронічно відмовляють стороні звинувачення в затриманні Медведчука і взятті його під варту, з фактів в наявності лише якісь "невстановлені" діяння "невстановлених осіб", а СБУ так славно потрудилося над "доказами", що 18 жовтня 2021 року Печерський районний суд міста Києва зобов'язав ДБР зареєструвати в ЄРДР кримінальне провадження щодо трьох експертів СБУ, які сфабрикували експертні висновки проти Медведчука.

А 2 листопада 2021 року суддя Печерського районного суду постановив замінити для Медведчука домашній арешт (за першим кримінальним провадженням) на особисте зобов'язання - строком до 31 грудня. Максимальний термін домашнього арешту закінчився, сторона звинувачення так і не змогла переконати суд у "державній зраді" лідера опозиції.

Як то кажуть – коментарі зайві.

Ось вам і вся "фізика" впливу репресій проти Медведчука на рівень довіри людей до влади. Українці ж не дурні! Люди все прекрасно бачать. І все розуміють.

Що буде далі?

Оскільки "бліцкриг" влади проти Медведчука захлинувся, а гучні звинувачення ніхто так і не подужав довести - падіння рейтингів влади буде тільки наростати. Поки проект "Голобородько" не буде похований під вантажем народної ненависті.

"Sic transit gloria mundi!"- як казав німецький філософ Фома Кемпійський.

Так проходить мирська слава!

Олексій Куракін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках stopcenzura.org

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.