"Вагнергейт" як продовження операції Заходу зі знищення іміджу Зеленського

Михайло Островський
Михайло Островський

Політичний експерт

Заходу абсолютно не потрібен другий президентський термін Зеленського з відкритих джерел

Оригінал - на сайті Skeptic.

Півтора місяці тому з подачі Заходу в Україні грянув "Панамегейт-2", який розкрив масштабні махінації президента Зеленського з офшорами, поставивши хрест на його репутації як "чесного політика нової хвилі". Український лідер став одним з головних героїв викриттів під назвою "досьє Пандори". Зеленський передав 25% своїх акцій в офшорній компанії Сергію Шефіру, який зараз працює його помічником, а відповідальним за розпорядження грошима був глава СБУ Іван Баканов. Але головне, яке штат Делавер може пред'явити українській владі - те, що офшор використовувався з метою відмивання грошей олігарха Ігоря Коломойського, на якого вже давно точать зуб американці. Масштабний витік неможливий без участі спецслужб США, що володіють ексклюзивним доступом до такого роду інформації. Отже, Вашингтону абсолютно не потрібен другий президентський термін Зеленського і США вже ведуть планомірну роботу з підриву його позицій.

Захід не забув і не пробачив йому масове звільнення своїх ставлеників з "Нафтогазу", "Укрзалізниці" і ряду інших держкомпаній, а також гальмування реформ. У зарубіжних ЗМІ пройшов вал критичних публікацій на тему того, що "велика корупція і захоплення держави олігархічними угрупованнями" нікуди не подівся при ньому. Також гаранту Конституції, систематично пригадують зв'язки з Коломойським. Безглузді аргументи що офшори - це нормальна практика цивілізованого бізнесу не прокотила ні всередині країни, ні поза нею, а переконати в реальності бажання покінчити з олігархами теж не виходить.

Ще одним доказом того, що Захід не прихильний до президента стала доповідь Bellingcat на тему "вагнергейта" - невдалої спецоперації із затримання військових, які брали участь у війні на Донбасі на боці незаконних військових формувань. Торги йшли довго і текст переписували кілька разів, але підсумок зрозумілий – інформаційна атака президента і його найближчої людини – Андрія Єрмака.

Bellingcat чітко свідчить - ГУР Мін6оборони спільно з СБУ готувалися посадити літак з "вагнерівцями" в Києві, виманивши їх під соусом охоронних робіт на нафтовишках однієї з країн Латинської Америки, для чого велася ціла оперативна гра.

Втім, як свідчить український розвідник Василь Бурба, звільнений Зе-командою, у вирішальний момент Андрій Єрмак поховав величезні зусилля українських спецслужб, давши команду скасувати операцію. А вже потім їх схопили КДБ Білорусі, звідки домогтися видачі по дипломатичних каналах було заздалегідь нереально, бо Лукашенко на такий відверто ворожий Москві жест не наважився б.

На тлі скандалів з журналістами Радіо Свобода і "Панамагейтом" все більше вимальовується картина публічного тиску на Зеленського з боку Заходу. Не здивуємося, якщо розслідування з боку прозахідних структур на тему "вагнерівців" буде далеко не останнім, а висновки в подальшому можуть бути ще більш жорсткими.

Михайло Островський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках stopcenzura.org

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.