Новини » Політика Читать эту новость на русском

Володимир Олександрович, будьте чесним політиком, і підіть, залишивши професіоналам можливість врятувати країну, поки ще не пізно

Володимир Шамін
Володимир Шамін

Політтехнолог

Президент України Володимир Зеленський Gleb Garanich/Reuters

Знаєте, що робить політика по-справжньому великим? Одне з головних якостей великого політичного діяча є вміння визнавати власні помилки. Президент Володимир Зеленський, на жаль, такою якістю не володіє, інакше вже давно б чесно розкаявся перед народом за всі свої помилки і подав би у відставку. А розгрібати всі завали, залишені "зеленою командою" залишилися б справжні професіонали. Адже розгрібати є що.

За два роки ціни на комунальні послуги, продукти харчування, словом, на все в Україні зросло до таких космічних масштабів, що простий пенсіонер не може дозволити собі навіть цілий батон, обмежуючись половинкою! Це те, що обіцяв усім нам Зеленський? Ні, звичайно.

А ціна на газ? Чому не можна було погодитися на пропозицію лідера опозиції Віктора Медведчука, який вибив країні 25% знижку на блакитне паливо? Адже зараз би ми платили всього лише 175 доларів за кубометр, а не більше тисячі доларів! А значить, ніякого б зростання цін на всі товари не було б і люди жили б трохи щасливіше. Що заважало Зеленському проявити політичну мудрість і діяти на благо країни? Амбіції і заздрість? Швидше за все.

Про ситуацію на Донбасі і зовсім не хочеться говорити. Тому, що нічого. За два роки Зеленський не зробив нічого, щоб хоч якось зрушити з мертвої точки це питання. Переговори в ТКГ - в цілковитому глухому куті, українці продовжують сидіти в тюрмах ОРДЛО, і вмирати. Та, згадайте хоча б про чотирьох українок, про звільнення яких домовився Медведчук. Вони вкрай потребують медичної допомоги, без надання якої справа цілком може закінчиться дуже сумно. Але Банкова зберігає глухе мовчання, таким чином, проводячи межу між "своїми" і "не своїми українцями". Печально.

Але ж Донбас вже давно міг би жити під мирним небом, якби Зеленський хоч на секунду задумався про інтереси країни, і погодився б на план, який був презентований Медведчуком в Європі, і отримав схвалення у лідерів країн нормандської четвірки. Але де там! Наш президент готовий бігати по всьому світу, виклянчуючи то у Вашингтона допомогу, то у Туреччини, словом, у кого завгодно, тільки б не погоджуватися на пропозицію опозиційного лідера. А люди на Донбасі, тим часом, продовжують вмирати.

Цей список промахів Зеленського можна продовжувати до нескінченності. Згадати епічний провал "вагнергейта", мільярдне злодійство на "Великому будівництві", про яке пишуть всі ЗМІ, і багато-багато інших помилок глави держави, за які будемо розплачуватися не тільки ми, а й наші діти з онуками.

Усвідомлюючи все це, стає по-справжньому страшно. Страшно від того, що якщо Зеленський продовжить так рулити країною, то нам вже нічого не допоможе. Тому, поки ще не пізно, треба його зупинити

Володимир Шамін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках stopcenzura.org

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.