Новини » Політика Читать эту новость на русском

Зеленський говорить неправду про ситуацію з вугіллям. Вирішити проблему гострої нестачі палива міг би Медведчук і його зв'язки в РФ

Ярослав Шевчук
Ярослав Шевчук

Журналіст

Володимир Зеленський та Віктор Медведчук

З відкритих джерел

Оригінал - на сайті Skeptic.

Зеленський вчора записав пафосний ролик, в якому заявив, що вугілля для ТЕС вистачить, відключень світла не буде, а з ОРДЛО ніяких торгових контактів не буде. Насправді це звичайнісінька брехня, розрахована на людей, не знайомих зі станом справ в енергетиці. Зеленський і його влада нічого не зробили для виправлення катастрофічної ситуації – вугілля, яке йде в Україну, належить ДТЕК. А ось на чому працюватиме державне "Центренерго", з якого якраз годується ця корумпована влада, незрозуміло. Зате зрозуміло, як можна було б врятувати ситуацію - Віктор Медведчук, у якого хороші зв'язки в РФ, міг би домовитися про постачання палива з РФ, якби таке бажання було у керівництва нашої держави. Але Зеленський вважає за краще переслідувати Медведчука за сфабрикованими справами.

Про плачевну ситуацію з нестачею вугілля говорить багато фактів. Крім іншого, Зеленський бреше, коли говорить, що ні за що не купуватиме вугілля у "ЛДНР" - тиждень тому Україна була готова до таких поставок і просила "ЛНР" про це. Зараз же Зеленський радіє, що Ахметов везе вугілля на свої ТЕС, але чи надовго вистачить цього ресурсу?

Зараз працює лише третина енергоблогів ТЕС. Працюють в режимі "що привезли, те й спалили". Запасів практично немає. За тиждень ТЕС спалили 100 тис. тонн вугілля. Залишилося 378 тис. тонн. Такого дисбалансу між підвезенням вугілля і його споживанням ніколи не було. Так, у держкомпанії "Центренерго" на всіх трьох станціях працювало лише 3 блоки з 23.

За словами Зеленського, в Україну йдуть сім суден типу Panamax, які можуть перевозити 60-80 тис. тонн вугілля. Тобто, всі разом вони привезуть палива, якого вистачить на місяць в економному режимі. А що далі? Якщо навіть зараз нас від відключень рятує тільки імпорт з Білорусі. А наперед у Зеленського не думають. Живуть сьогоднішнім днем. Переживемо зиму - відмінно, будуть проблеми - треба рятувати. Тому Медведчук під домашнім арештом. Так Зеленський рятує собі рейтинг. Він так думає. Хоча соцопитування говорять про зворотне. Але хіба поясниш це настільки далекій від політики людині. Брехня і нехтування закону Зеленським призвели до того, що його підтримка впала майже до 20%.

А що буде, якщо брехливий оптимізм Зеленського з приводу проходження опалювального сезону не виправдається? Як українці оцінять той факт, що влада переслідує опозицію, хоча могла б об'єднатися з нею заради порятунку країни в такий важкий момент? Не втомлюся повторювати - Зеленський думає лише про себе і свої рейтинги, а не про країну і людей. Було б інакше - Медведчука просили б допомогти домовитися як з РФ, так і з ОРДЛО. Відновити торговельні відносини, принести мир на Донбас, підняти економіку. Дійшло до того, що з "ЛНР" летять пропозиції про відновлення торгівлі з Україною заради розблокування мирного процесу. А Зеленський на всю країну відкидає це і стає в позу. І хто від цього виграє?

Ярослав Шевчук

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках stopcenzura.org

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.