Новини » Економіка Читать эту новость на русском

МВФ погодив Україні транш на 700 мільйонів доларів

Фото з відкритих джерел

Фонд також продовжив термін дії програми Stand-By на шість місяців

Міжнародний валютний фонд прийняв рішення про перший перегляд програми Stand-By з Україною та виділив транш на 700 млн доларів. Про це йдеться у заяві МВФ.

Як зазначається, Фонд продовжив термін дії програми Stand-By, яка закінчується у грудні 2021 року, ще на шість місяців.

"Виконавча рада Міжнародного валютного фонду (МВФ) завершила перший огляд економічних показників України відповідно до 18-місячної угоди про резервне кредитування (SBA), яка була схвалена 9 червня 2020 року. Завершення огляду дозволяє владі виділити суму, еквівалентну приблизно 699 мільйонам доларів США, внаслідок чого загальні виплати в рамках чинного СБА становитимуть приблизно 2,8 мільярда доларів США", - йдеться у повідомленні.

Крім того, правління схвалило продовження угоди про резервне кредитування до кінця червня 2022 року та перерозподіл виплат за програмою.

Відповідні кошти від МВФ мають на меті допомогти Україні впоратися з викликами COVID-19, підтримати відновлення економіки та просунути реформи.

Новини за темою: Нардепи посилили незалежність Нацбанку для МВФ

Нагадаємо, раніше Денис Шмигаль пояснив, чому МВФ дає Україні близько $700 мільйонів. За його словами, сьогоднішня оцінка Фонду демонструє, що Україна активно впроваджує реформи для розбудови сучасної держави з розвиненою ринковою економікою. Нещодавно погоджені нові проєкти зі Світовим банком, виділення другого траншу макрофіну від ЄС і тепер позитивні домовленості з МВФ — це і є показник ефективності спільної роботи для успішного майбутнього України.