Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Стали відомі умови продовження кредитної програми МВФ з Україною

Фото з відкритих джерел

Напередодні фонд ухвалив рішення про виділення Україні другого траншу та продовження програми Stand-By

У МВФ оприлюднили умови продовження кредитної програми з Україною, за якою Київ у вівторок, 23 листопада, має отримати транш у 700 млн. доларів.

Так серед умов було названо забезпечення незалежності центрального банку. Також фонд вимагає змінити грошово-кредитну політику, щоб повернути інфляцію до цільового рівня. Українська влада зобов'язалася більш ефективно керувати банками, щоб "відновити надійне кредитування приватного сектору". МВФ заявив, що Україні слід запровадити жорсткіші фіскальні заходи для забезпечення боргової стійкості.

Іншими умовами стали: боротьба з корупцією, зниження ролі держави та корпоративних інтересів в економіці.

Окрім цього, про умови меморандуму з фондом розповів у коментарі Інтерфакс-Україна голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

За його словами, одним із маяків є завершення до кінця листопада процесу відбору та призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Більш того, меморандум містить намір "продовжити захищати вразливі верстви населення через достатні асигнування на соціальні програми". Маються на увазі субсидії. Не те що підвищення тарифів немає, навпаки - є заходи, спрямовані на підтримку населення в період підвищення тарифів", - зазначив депутат.

Також, за його словами, меморандум передбачає ухвалення "ресурсного" законопроекту №5600, покращення адміністрування акцизів, податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з продажу нерухомості та рентної плати.

"Україна, згідно з меморандумом, має намір "закрити податкові лазівки, пов'язані з операціями з нерухомістю, та покращити оцінку бази оподаткування для податку на прибуток підприємств та рентних платежів", - пояснив Гетьманцев.

"Меморандум передбачає намір України знизити дефіцит держбюджету до 3,5% ВВП, проте це вже закладено у проект бюджету на 2022 рік. Крім того, Україна висловила намір "у відповідь на нещодавнє підвищення цін на газ запровадити прозорі заходи захисту незахищених верств населення, зміцнення фінансового стану підприємств теплової комунальної енергетики", - розповів нардеп.

Меморандум також передбачає продовження впровадження пенсійної реформи. Крім того, Україна має до кінця року оприлюднити результати аудиту Фонду боротьби з COVID-19.

"Особливо вказується на послідовність грошово-кредитної та валютно-курсової політики. Йдеться про інфляційне таргетування та зниження темпів інфляції", – повідомив Гетьманцев.

Новини за темою: Нардепи посилили незалежність Нацбанку для МВФ

Нагадаємо, раніше Денис Шмигаль пояснив, чому МВФ дає Україні близько $700 мільйонів. За його словами, сьогоднішня оцінка Фонду демонструє, що Україна активно впроваджує реформи для розбудови сучасної держави з розвиненою ринковою економікою. Нещодавно погоджені нові проєкти зі Світовим банком, виділення другого траншу макрофіну від ЄС і тепер позитивні домовленості з МВФ — це і є показник ефективності спільної роботи для успішного майбутнього України.