Білорусь відновить імпорт електроенергії в Україну

Фото з відкритих джерел

Інформацію розмістили на сайті Європейської мережі операторів передачі електроенергії (ENTSO-E)

Імпорт електроенергії з Білорусі в Україну відновиться 21 листопада. Про це повідомляє DW.

На 21 листопада імпорт планується обсягом 415 МВтч - такий же обсяг Білорусь поставляла з 9 по 17 листопада, до чергового припинення поставок. Добовий обсяг електроенергії, яку Білорусь експортує в Україну, становить близько 2% від загального обсягу споживання електроенергії в країні.

Поставки електроенергії в Україну з Білорусі відбуваються з регулярними перебоями. Останній раз вони поновилися 6 листопада з 5 МВтч, а з 9 листопада їх обсяг вийшов на рівень 415 МВтч.

За оцінками екс-глави українського Міненерго Ольги Буславець, втрата 400 МВтч при існуючих погодних умовах істотно не впливає на енергобаланс країни.

У 2021 році Україна відновила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі. Проте вже в травні український президент Володимир Зеленський підписав закон про право національного регулятора у сфері енергетики обмежувати імпорт.

Нагадаємо, 2 листопада Білорусь почала аварійні поставки електроенергії в Україну. Поставки здійснювалися за запитом української сторони. Білоруська сторона повинна була передати в енергосистему України 500 МВт електроенергії.