Блаженніший митрополит Онуфрій звернувся до вірян із вітальним словом у день мученика Віктора Дамаського

Фото з відкритих джерел

Предстоятель Української православної церкви, блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій звернувся до вірян із вітальним словом у день мученика Віктора Дамаського та, пригадавши його історію житія, наголосив, що людина здатна багато винести лише тоді, коли вона з Богом у серці.

"Одним із угодників Божих, який постраждав за свою віру у Хреста, який засвідчив свою любов до Бога своєю кров’ю, своїм життям, являється святий мученик Віктор. Він був родом із Рима, але проходив воєнну службу, був воїном. Він був воїном у місті Дамаск. Це на Ближньому Сході. І він був від юності своєї на вірі в Хреста, він любив Хреста, шанував, молився, і не ховав своєї віри від інших. І ось від римського імператора вийшло нововведення, щоби всі принесли жертву язичеським богам, і воєвода, в якого служив святий мученик Віктор викликав його до себе і сказав, що він повинен принести жертву богам, але святий мученик Віктор відмовився це робити. Воєвода його довго умовляв, просив, устрашав, але святий мученик лишився твердий у своїй вірі, і він ні за що не захотів приклонити коліна перед неістинними богами, тому що він є слугою і рабом істинного Бога, який створив небо і землю", - зазначив він.

І ось, за словами предстоятеля УПЦ, святого мученика Віктора почали мучити, розпалили піч, велику піч, і коли вона була вже розпалена до краю, тоді схопили святого мученика Віктора і вкинули в піч, і закрили цю піч. Через три дні вирішили відкрити, щоб вибрати звідти попіл від святого мученика і пустити його на волю, але який був великий подив мучителів, коли вони побачили, що святий мученик живий і неушкоджений. І він вийшов з печі, навіть, з непошкодженою одежею.

"Але, як буває у тих, хто не хоче знати Бога, хто не хоче знати істинну, вони почали приписувати цю його неушкодженість його чародійству, що буцімто він знає, якісь чари і з допомогою цих чарів він себе зберігся у вогні.

І тоді, вони викликали чародія, який би своїм чародійством убив святого мученика Віктора. І цей чародій пішов і приготував дуже таку сильну отруту, і змішав її з м’ясом, і дав святому мученику Віктору її з'їсти. І святий сказав, що "я не їв би м'ясо, оскільки ти туди намішав отрути і хочеш мене вбити, то щоби показати тобі силу Хрестову я з’їм це м'ясо". І він вкусив цього м’яса, але нічого його не ушкодило. Чародій був дуже здивований і він сказав мученику Віктору, що "є в мене ще одна отрута, і якщо ти цю отруту силою Хрестовою переможеш, то я також стану християнином". Він приготував ще більш сильну отруту, змішав її з м’ясом, і святий мученик вкусив і цього м’яса, і залишився цілий і неушкоджений.

Тоді цей чародій покаявся, пішов у свій дім, зібрав всі книжки чародійства, всі талісмани, все що він мав, все те спалив і став християнином", - наголосив блаженіший митрополит Онуфрій.

Але святого мученика продовжили мучити, змушувати відректися від Хреста, почали витягувати жили.

"У живої людини витягували жили з рук, з ніг. Це неможливо собі уявили, які жахливі болі. Але мученик це стерпів з достоїнством восхваляючи Бога. І одна дівчина, молода жінка, побачивши, як терпить святий мученик Віктор, вона побачила, як з неба сходять два вінця. Один більш красивий, він зійшов на голову мученика Віктора, а другий зійшов на неї, і вона зрозуміла, що Бог призиває її до того, щоб вона сповідувала віру Хреста. І вона увіровала, сповідувала свою віру. Замучили всіх. Зігнули дві пальми, такі великі пальмові дерева, і прив’язали одну ногу до однієї пальми, а другу до другої. Відпустили ці пальми, вони піднялися і розірвали її на дві частини. Душа її пішла до Господа, в те місце, де немає хвороби та печалі. А святого мученика приговорили до смертної страти і його сягнули мечем. Таке дивне життя свято угодника Божого", - підсумував предстоятель УПЦ.

За його словами, воно говорить про те, що сильна людина лише тоді, коли вона з Богом.

"Звичайно, що мученики являються для нас прикладом крайньою любові до Бога, той любові, вище якої нічого не може бути, коли людина за Бога віддає своє життя. Звичайно, що є мученики такі, в буквальному сенсі цього значення, а є безкровні мученики. Та людина, яка постійно бореться з собою, яка себе утісняє, заставляє себе жити по закону Божому, хоча це важко робити, але вона себе заставляє, ця людина стає безкровним мучеником. Ті мученики страдали, ну хто скільки, один день, а другі страдали місяцями, навіть, інші роками, деякі десятиліттями страждали, а людина, яка є безкровна, бореться з собою, вона може страждати 70, 80 і більше років. Але якщо людина бореться з собою, вона заставляє себе робити те, що Бог каже робити і відмовляється робити те, що каже їй плоть, диявол, то ця людина постійно мучить себе і вона стає безкровним мучеником", - додав блаженіший митрополит Онуфрій.

Як повідомлялося, раніше предстоятель Української православної церкви, блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій привітав з днем тезоіменитства голову Адміністративного апарату Київської Митрополії УПЦ, голову Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях, вікарія Київської Митрополії, єпископа Баришівського Віктора (Коцабу).

Нагадаємо, 24 листопада православна церква відзначає день мученика Віктора Дамаського.