Через 6 років 45% 60-річних українців ризикують залишитися без пенсії, - Денісова

Фото з відкритих джерел

Усі, хто зараз працює неофіційно, не зможуть виконати вимогу для нарахування пенсії – мати мінімальний стаж

В Україні кожен п'ятий громадянин працює неофіційно, відповідно позбавляється права на пенсію та соціальний захист. Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини, омбудсмен Людмила Денісова у своєму Facebook.

За її словами, через вимоги про наявність необхідного стажу для отримання пенсійних виплат та кількість зайнятих у неформальному секторі праці, через 6 років майже половина 60-річних громадян України ризикують залишитися без пенсії.

"Згідно з новим законодавством, у 2027 році для того, щоб своєчасно отримати пенсію, громадянам України потрібно буде мати щонайменше 35 років стажу для чоловіків і 30 років для жінок. Всі, хто зараз працює неофіційно, ці вимоги виконати не зможуть, тому приблизно 45% українців у віці 60 років не матимуть права на пенсійне забезпечення", – підрахувала Денісова.

Крім того, омбудсмен додала, що моніторинг забезпечення органами виконавчої влади та місцевого самоврядування прав людини у сфері праці шляхом подолання незадекларованої праці "є одним із моїх Стратегічних напрямів діяльності на 2021 рік".

Новини за темою: Накопичувальна пенсія: Скільки доведеться українцям відраховувати із зарплати

Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомляла, що ще двом групам пенсіонерів в Україні до кінця року підвищать пенсійні виплати. Одна з груп – це пенсіонери з найменшими пенсіями, які мають маленький страховий стаж. Другу групу складають пенсіонери, старші за 65 років, у яких страховий стаж є більшим за 30 років у жінок та більшим за 35 років у чоловіків.