Кабмін схвалив створення реєстру донорів крові та компонентів крові

pixabay.com

Постанова покликана посилити безпеку та якість донорської крові

В Україні створять реєстр донорів крові, а також список людей, яким заборонено жертвувати кров. Відповідну постанову Кабінет міністрів ухвалив під час сьогоднішнього засіданні.

"Постанова покликана посилити безпеку та якість донорської крові та компонентів крові, безпеку донорів та реципієнтів, а також осіб, яким заборонено виконувати донорську функцію, за допомогою Національного реєстру донорів крові та компонентів крові, який становитиме частину електронної системи охорони здоров’я", – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Національний реєстр буде вести облік даних донора, зокрема інформацію про:

  • його медичний огляд;
  • допуск чи відсторонення від донації;
  • здійснені донації;
  • можливі ускладнення, пов’язані з донацією. 

Крім того, у реєстрі будуть міститися результати медогляду донорів перед донацією, інформація про інфекції та про якість крові, визначення групової та резус-належності та інших імуногематологічних досліджень.

Крім того, він дозволить в автоматичному режимі підрахувати кількість донацій, що полегшить присвоєння донору статусу "Почесний донор України".

Нагадаємо, раніше у Міністерстві охорони здоров'я опублікували інструкцію, хто і яким чином може стати донором крові в Україні. Як зазначається, донором крові можуть стати будь-які дієздатні українці, іноземці, які мають посвідку на постійне проживання на території України, а також 18-річні особи вагою від 50 кг без протипоказань.