У ВООЗ дали відповідь, чи буде вакцинація від коронавірусу щорічною

Голова ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт Фото з відкритих джерел

На сьогодні для таких препаратів як, зокрема Sinovac і Sinopharm, необхідно додати третю дозу в первинний курс вакцинації

Глава Бюро ВООЗ в Україні доктор Ярно Хабіхт прокоментував можливість щорічної COVID-вакцинації. На його думку, поки зарано це стверджувати, але такої можливості не можна виключати. Про це він розповів в інтерв'ю "РБК-Україна".

"Буде видно. Тому що ми маємо справу з новою хворобою і новими вакцинами", - наголосив Хабіхт.

Він підкреслив, що на сьогодні для таких препаратів як, зокрема Sinovac і Sinopharm, необхідно додати третю дозу в первинний курс вакцинації, особливо для тих, у кого нижчий імунітет або у кого вищий ризик захворювання COVID-19.

"Для них нам потрібна третя доза", - зазначив лікар.

За його словами, наразі ведеться багато дискусій і досліджень з приводу зниження рівня імунітету.

"Для деяких груп населення, наприклад, медичних працівників, які перебувають на передньому краї боротьби, тих, хто має вищий ризик зараження COVID-19, необхідно зробити додаткову вакцинацію", - пояснив Хабіхт.

Крім того, глава Бюро ВООЗ в Україні, підкреслив, що кожна країна на цей час проводить оцінку ситуації, і ВООЗ пропонує оновлене керівництво щодо подальших вакцинацій.

"Зараз поки ще рано говорити, чи доведеться нам робити це (ревакцинацію, - ред.) щороку. Ми сподіваємося, що ні, але ми не можемо виключати й цю можливість", - резюмував Хабіхт.

Новини за темою: З 9 грудня МОЗ розширює перелік професій для обов'язкової вакцинації від COVID-19

Напередодні повідомлялося, що європейський офіс Всесвітньої організації охорони здоров’я рекомендує країнам розглянути можливість запровадження обов’язкової вакцинації всього населення.