Україна разом з Канадою будуватиме космодром у Новій Шотландії

Канада і Україна побудують космодром Facebook

Це зміцнить дружні та партнерські відносини між країнами

Україна і Канада побудують космічний пусковий майданчик в канадській провінції Нова Шотландія.

Про це повідомив голова Держкосмосу Володимир Тафтай в Facebook.

"Презентація та церемонія відбулися в Галіфакс-Сіті (Канада) сьогодні, 19 листопада 2021 року за участю голови Державного космічного агентства України Володимира Тафтая і міністра інновацій, науки і промисловості Канади Франсуа-Філіпа Шампаня, депутата парламенту Канади Шона Фрейзера, президента Канадського космічного агентства Кемпбел, міністра Економічного розвиток Нової Шотландії Сьюзан Коркум-Грек та ін", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що проект передбачає створення в провінції Нова Шотландія комерційного космодрому для ракети-носія "Циклон-4М", розробки і виробництва українських ДП "КБ "Південне" і ДП ВО "Південний машинобудівний завод". Проект реалізовуватиме канадська компанія Maritime Launch Services Ltd (MLS).

При цьому, Тафтай у своїй промові відзначив важливість проекту не тільки для розвитку космічного співробітництва України і Канади, а й для подальшого зміцнення традиційно дружніх і партнерських відносин між двома державами в цілому.

Як відомо, командному центру майбутнього космічного пускового майданчика буде присвоєно ім'я колишнього керівника ДП "КБ" Південне " Олександра Дегтярьова.

А напередодні космічні агентства України та Канади підписали Спільну заяву про відзначення партнерства українських підприємств ДП "КБ "Південне", ДП ВО "Південмаш" з Maritime Launch Services.

Раніше глава Державного космічного агентства Володимир Тафтай розповів, що космічний туризм може з'явитися в Україні вже в найближчі 10 років