В Україні виявили мутацію COVID-штаму "Дельта" AY.4: Він найбільш заразний

з відкритих джерел

Було проаналізовано 75 зразків, взятих наприкінці жовтня у хворих з восьми регіонів країни

Вченi Інституту молекулярної біології і генетики виявили у досліджуваних зразках з різних регіонів України "Дельта"-штам AY.4, який має підвищений рівень контагіозності. Про це повідомляє Інститут молекулярної біології і генетики у своєму Facebook.

"Науковці ІМБГ виявили "Дельта AY.4"-штам у 8 досліджуваних зразках. Найбільше уражена ним, судячи з вибірки, Волинь: у третині досліджуваних зразків з цієї області детектовано "Дельта AY.4"-штам. "Дельта AY.4"-штам виявлено також у 2 зразках із Львівщини, по 1 зразку – з Одеси, Дніпра та Херсонської області", - йдеться у дописі.

Зазначається, що загалом для аналізу було надано 75 зразків, взятих наприкінці жовтня у хворих з восьми регіонів України: Харків - 8 зразків, Херсон – 10, Київ – 9, Львів – 9, Ужгород – 10, Одеса – 10, Дніпро – 10, Луцьк – 9. 

У всіх без винятку зразках детектовано "Дельта"-штам коронавірусу.

"Останні дослідження, так само як і попередні, проведені в ІМБГ на початку листопада, свідчать: переважає "материнський" штам "Дельта", т.зв. індійський (B.1.617.2) – його виявлено у 60% зразків. У решті досліджуваних зразків виявлено 9 різних варіантів цього штаму", - повідомляють в інституті.

В ІМГБ підкреслюються, що уперше в Україні зафіксовано появу штаму "Дельта" AY.4.2 – у місті Дніпро.

Цей варіант "Дельти", який уперше зафіксували у Великій Британії влітку 2021 року, британські вчені вважають найбільш контагіозним з усіх варіантів вірусу SARS-CoV-2.

"Важливо підкреслити: і сам індійський "материнський" штам, і його мутовані варіанти мають дуже високий рівень контагіозності у порівнянні з уханським штамом SARS-CoV-2, що прийшов у світ у грудні 2019 р. з Китаю, та британським "Альфа", який спричинив попередню хвилю захворювання в Україні і світі.

Про це свідчать і дані міжнародної наукової бази даних GISAID, згідно з якими на сьогодні різноманітні варіанти штаму "Дельта" знайдено у більш як 97% зразків, секвенованих у світі. Це безпрецедентно, адже досі жоден штам ковіду не мав такого тотального домінування на планеті", - заявили в Інституті.

Новини за темою: Штам "Дельта" виявлено у всіх просеквенованих зразках аналізів пацієнтів з коронавірусом, - Ляшко

Нагадаємо, раніше ми писали, що новий варіант коронавірусного штаму "Дельта" виявили вже у восьми областях України. У порівнянні з вихідним варіантом, він на 10-15% заразніше.