В українських містах заявили про брак "пільгового" газу

Фото з відкритих джерел

Асоціація міст звернулася до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля

Асоціація міст України заявила, що "Нафтогаз" відмовляється коригувати обсяг постачання газу за пільговою ціною для теплопостачання, і просить втрутитися уряд.

Про це йдеться на офіційному сайті АМУ.

Так, "Нафтогаз" самостійно визначив обсяги природного газу, який повинен був надаватися населенню і бюджетним установам для теплопостачання, але цих обсягів не вистачило, а тепер компанія відмовляється їх збільшувати. При цьому наголошується, що опалювальний сезон в містах почався значно раніше, ніж передбачалося, з цієї причини передбачених НАК "Нафтогаз України" обсягів газу виявилося недостатньо.

Внаслідок такої позиції "Нафтогазу", в жовтні підприємства були змушені використовувати для централізованого постачання тепла і гарячої води купувати газ за ринковими цінами від 25 грн за 1 кубометр, при тому, що меморандумом, підписаним між містами," Нафтогазом " і Урядом, передбачалася пільгова ціна в 7,42 грн/кубометр.

"Таким чином, підприємства теплопостачання, не маючи можливості відкоригувати тарифи на комунальні послуги, зазнають збитків, джерел для відшкодування яких ні у них, ні у органів місцевого самоврядування немає", – заявили в АМУ.

Раніше повідомлялося, що ДК "Нафтогаз України", яка виконує функції постачальника" останньої надії " (ПОН), попередила, що пільгова ціна газу на рівні 7,96 гривні за кубометр для побутових клієнтів діє лише до 30 Листопада.