Збиття літака МАУ: Іран не хоче обговорювати компенсацію за катастрофу літака рейсу PS752

Маркування районів снарядів від JACDEC, ФОТО: ISNA, REUTERS

Зустріч мала відбутися 22 листопада 2021 року

Іран не побажав брати участь у переговорах про виплату компенсацій за катастрофу літака МАУ з Україною та іншими країнами, чиї громадяни стали жертвами трагедії у Тегерані у ніч на 8 січня 2020 року. Про це йдеться у спільній заяві Міжнародної групи з координації допомоги жертвам рейсу PS752, яка була опублікована на сайті МЗС України 24 листопада 2021 року.

"Ми, міністри, що представляють Канаду, Швецію, Україну і Сполучене Королівство, висловлюємо глибоке розчарування тим, що Ісламська Республіка Іран не прийняла наші численні пропозиції зустрітися 22 листопада 2021 для проведення переговорів щодо репарацій за збивання рейсу PS752", - йдеться у заяві.

Глави МЗС чотирьох країн, які є постраждалою стороною, закликали Іран виконати міжнародно-правове зобов'язання щодо здійснення репарацій групі держав у повному обсязі. Міжнародна Група наполягає на проведенні переговорів з даного питання з Тегераном до кінця цього року.

В іншому разі країни, чиї громадяни загинули в збитому КВІР літаку, повинні будуть серйозно розглянути інші дії і заходи щодо вирішення цього питання в рамках міжнародного права.

Новини за темою: МЗС України вважає недоцільною участь посла у судовому засіданні щодо збиття літака "МАУ"

Нагадаємо, що в ніч на 8 січня 2020 року в небі над Тегераном був збитий літак авіакомпанії "Міжнародні Авіалінії України", який виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран - Київ. На борту перебували 176 громадян шести країн: Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану і Великої Британії. Всі вони загинули.

Уранці 11 січня Генеральний штаб Збройних сил Ірану заявив, що в український літак влучила ракета, запущена військовим центром Корпусу вартових ісламської революції.

Результати здійсненої у Франції розшифровки інформації з бортових самописців літака підтвердили, що катастрофа сталася унаслідок ракетної атаки.

У червні 2021 року прокуратура Ірану висунула обвинувачення десятьом посадовим особам у зв'язку з катастрофою літака МАУ.

Верховний суд канадської провінції Онтаріо визнав знищення літака МАУ терористичним актом.

За рішенням суду, Іран повинен виплатити компенсацію групі родичів, які звернулися до суду в Канаді. Попередньо позивачі вимагали щонайменше 1,25 мільярда доларів США компенсації.

Проте, Іран не визнає рішення канадського суду.