Рада ухвалила закон за основу про виплату тисячі гривень за вакцинацію

Слово і Діло

Документ підтримали 285 народних депутатів

Верховна Рада України розглянула та прийняла за основу в першому читанні законопроєкт про виділення тисячі гривень всім повністю вакцинованим громадянам. Про це йшлося під час засідання парламенту.

Як зазначається, документ підтримали 285 народних депутатів. Невдовзі відбудеться ще одне голосування.

"3 млрд гривень будуть спрямовані на соціальну підтримку застрахованих осіб, які постраждали від обмежувальних карантинних заходів, які призвели до тимчасової зупинки роботи суб'єктів господарювання. Передбачається, що дане рішення стимулюватиме бізнес і найманих працівників до вакцинації від COVID-19", - йдеться в пояснювальній записці до проєкту.

Новини за темою: Шмигаль пояснив, як нараховуватимуть тисячу гривень вакцинованим українцям

Нагадаємо, що 15 листопада президент України Володимир Зеленський опублікував відеозвернення, у якому повідомив, що з 19 грудня кожен, хто пройшов повний курс вакцинування зможе отримати 1 тисячу гривень через застосунок "Дія".

При цьому, на відповідну програму планують виділити 3 млрд гривень до кінця цього року і таку ж суму - на початку 2022 року.

Пізніше прем’єр-міністр України заявив, що з післявакцинної 1000 гривень, яку днями анонсував президент, жодних податків нараховуватися не буде.

Також ці кошти ніяк не повпливають на отримання субсидій.