Разумков пояснив своє голосування на РНБО щодо санкцій

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

УНІАН

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, який утримався під час голосування за введення санкцій проти телеканалів "112. Україна", NewsOne і ZIK, пояснив, чому на засіданні Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) 19 лютого підтримав санкції проти Віктора Медведчука та інших фізичних і юридичних осіб, хоча і висловив для цього особливу думку.

За словами Разумкова, на останньому засіданні РНБО він підтримав введення санкцій, оскільки в списку крім громадян України були також і громадяни РФ, пише DW. У той час як у рішенні РНБО про введення санкцій проти телеканалів йшлося тільки про громадянина України, а норми закону про санкції прописані так, що не можуть поширюватися на українських громадян.

"Так, дійсно, це було так. Чому? Тому що це рішення стосувалося і громадян України, і громадян Російської Федерації. І ви знаєте про моє перше голосування (коли Разумков утримався під час голосування за введення санкцій проти трьох телеканалів. - Ред.) . Це стосується правової позиції. Подобається вона нам чи не подобається, але вона повинна бути правовою незалежно від того, де рішення приймають - у Верховній Раді, на засіданнях РНБО або в будь-якому іншому відомстві", - заявив Разумков в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", фрагменти якого оприлюднені в середу, 24 лютого.

За словами Разумкова, саме тому він і окреслив свою позицію: якщо йти шляхом санкцій, то паралельно потрібно йти судовим шляхом або внести зміни до Закону про санкції.

"Нам потрібно (...) змінити закон про санкції, щоб ні в кого не було різночитань і щоб такі повноваження були в повному обсязі в РНБО. І тоді це було б дієвим механізмом", - сказав Разумков.

Він звернув увагу на існування думки про можливість застосовувати санкції нарівні з іноземними громадянами до українців, пов'язаних з терористичною діяльністю.

"Але якщо ми піднімемо з вами стенограму засідання Верховної Ради, коли розглядали закон про санкції (серпень 2014 року. - Ред.), то там чітко звучить формулювання, що на громадян України санкції не поширюються", - резюмував голова Верховної Ради.

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) 19 лютого ввела санкції проти 19 юридичних і восьми фізичних осіб, у тому числі народного депутата України від "опозиційної платформи - за життя" Віктора Медведчука і його дружини, телеведучої Оксани Марченко, А також кількох громадян РФ . "За" санкції проголосували всі члени РНБО, але один з невеликим зауваженням. Згодом у ЗМІ з'явилися повідомлення, що зауваження висловив Дмитро Разумков.