РНБО: Україна готується до різних сценаріїв на кордоні Польщі і Білорусі

Секретар РНБО Данілов, як розповідають джерела "Страны", виконує на засіданнях Ради лише функцію модератора Цензор.нет

За даними розвідувальних органів, у Білорусі перебуває близько 16 тисяч осіб

Україна готується до будь-яких сценаріїв розвитку ситуації на кордоні Польщі з Білоруссю. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов за підсумками міжвідомчої наради, передає пресслужба РНБО.

"Те, що зараз відбувається на польсько-білоруському кордоні, не можна назвати гуманітарною кризою, — це чергова спецоперація РФ, яка проводиться з метою розхитування ситуації в Європі та на нашому кордоні”, — сказав він.

Також секретар РНБО додав, що за даними розвідувальних органів, сьогодні на території Білорусі перебуває "близько 16 тисяч осіб — так званих біженців".

"Ця ситуація може торкнутися нас безпосередньо, тому маємо вжити усіх необхідних заходів реагування. Україна готується до різних сценаріїв розвитку ситуації на польсько-білоруському кордоні", - зауважив Данілов.

Крім того, він закликав до "створення міжвідомчої робочої групи із залученням усіх силових структур, органів місцевого самоврядування для цілодобового моніторингу ситуації на кордоні та оперативного реагування".

Новини за темою: До Польщі через кордон з Білоруссю силою прорвалися 50 мігрантів

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що мігранти, які намагаються потрапити на територію країни з Білорусі, можуть піти через Україну. Для виключення такої можливості польська влада вживає заходів щодо зміцнення всього кордону.