Україна та Італія схвалили взаємне визнання водійських прав

Фото з відкритих джерел

Посвідчення водія дійсне протягом 60 днів і після цього підлягає заміні

Кабінет міністрів України затвердив угоду з урядом Італійської Республіки про взаємне визнання та обмін водійських посвідчень. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу, 17 листопада.

В уряді пояснили, що посвідчення водія, який переїжджає на постійне місце проживання в Україну, дійсно на території України протягом 60 днів і після цього підлягає заміні. Заміна таких посвідчень проводиться після проходження особою медичного огляду та складання теоретичного і практичного іспитів.

Своєю чергою законодавство Італії після закінчення встановленого періоду керування транспортними засобами на території Італії вимагає від громадян України, які переїжджають на проживання в Італію і хочуть продовжувати керувати транспортними засобами, обміняти українське водійське посвідчення на італійське. Нині порядок такого обміну передбачає складання теоретичного і практичного іспитів.

"Мета угоди полягає у створенні можливості для громадян України та Італії, які переїжджають на проживання в державу іншої сторони, проводити обмін водійських посвідчень за спрощеною процедурою", - йдеться в документі.

Новини за темою: Українцям дозволили отримувати поштою посвідчення водія

Раніше повідомлялося, що у грудні 2021 року в посвідченнях водія з'явиться нова відмітка - про складання практичного іспиту на керування автомобілем з автоматичною коробкою передач.