Україна в ТКГ висловила протест через указ Володимира Путіна про товари з ОРДЛО

Українські олігархи продовжують торгувати з Росією Фото з відкритих джерел

У ТКГ кажуть, що таким чином Росія втручається у внутрішні справи України

Українська делегація в Тристоронній контактній групі висловила протест через указ президента Російської Федерації Володимира Путіна про допуск на російський ринок товарів з ОРДЛО. Про це повідомляє пресслужба української делегації в ТКГ.

Як зазначається, такі дії Росії суперечать Мінським угодам і домовленостям лідерів "нормандської четвірки".

"Українська делегація заявила протест проти підписання 15 листопада 2021 року президентом РФ указу, що передбачає визнання Російською Федерацією так званих сертифікатів за походженням товарів, що видаються на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях", - йдеться в повідомленні.

Крім того, у ТКГ наголосили, що такі кроки з боку Росії - це втручання у внутрішні справи України.

Новини за темою: ЄС закликає РФ скасувати указ про спрощений допуск товарів з ОРДЛО

Згідно з повідомленням, 15 листопада президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про надання гуманітарної підтримки населенню окремих районів Донецької та Луганської областей України. Зокрема, будь-яке підприємство з окупованого Донбасу може подати заявку на участь у держзакупівлях РФ.

Своєю чергою, українське Міністерство закордонних справ заявило, що указ російського лідера про спрощення потрапляння товарів з непідконтрольної частини Донбасу на російський ринок грубим втручанням у справи України, тому російському МЗС було спрямовано ноту протесту.