Українська Гельсінська спілка з прав людини вимагає від Зеленського підписати законопроект про військових злочинців

Офіс президента

Низка громадських організацій вимагає від президента України Володимира Зеленського підписати прийнятий Верховною Радою законопроект №2689 про військових злочинців. Відповідне звернення від 14 Організацій оприлюднено на сайті Української Гельсінської спілки з прав людини.

"Закликаємо президента України підписати проект закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про імплементацію норм міжнародного кримінального права та міжнародного гуманітарного права №2689, ввівши належну відповідальність за злочини проти людяності та військові злочини, вчинені на окупованих територіях", 0 сказано в документі.

Звернення підписали: ГО "КримЅОЅ", Центр Громадянських свобод, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр прав людини ZMINA, Регіональний центр з прав людини, Правозахисний центр "ДІЯ", Об'єднання родичів політв'язнів Кремля, будинок прав людини" Крим", Медійна ініціатива з прав людини, Кримська правозахисна група, Центр громадянської освіти "Альменда", Харківська правозахисна група, Освітній дім прав людини – Чернігів та Платформа звільнення політв'язнів.

Як повідомлялося, 22 Листопада Зеленський мав підписати або ветувати прийнятий Верховною Радою законопроект №2689 про військових злочинців. Офіс президента так і не відповів на запит "Радіо Свобода", відправлений ще у вересні, про те, чому документ "пропав" після голосування в парламенті.