В ЄС погодили зняття санкцій з міністра доходів та зборів України часів Януковича

Олександр Клименко. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

У 2014 році санкції було накладено на 22-ох українських експосадовців

Посли Євросоюзу погодили виключити із санкційного списку міністра доходів та зборів України часів колишнього президента України Віктора Януковича Олександра Клименка. Про це повідомив брюссельський журналіст Рікард Джозвяк у Twitter.

"Посли ЄС вирішили виключити колишнього міністра доходів та зборів України Олександра Клименка із списку санкцій, введених за розкрадання державних коштів України", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Санкції проти Roshen: Верховна Рада підтримала звернення до Зеленського

Як повідомлялося раніше, під санкціями Європейського Союзу залишаються семеро із 22-ох українських експосадовців, щодо яких були запроваджені обмеження у 2014 році.

За словами генпрокурора України Ірини Венедіктової, для збереження санкцій потрібні вироки судів у справах стосовно експосадовців. Українські правоохоронні органи розслідують щодо них 20 кримінальних проваджень: 8 з них - у ДБР, 7 – у НАБУ, 3 – у Нацполіції і 2 – у СБУ.

Однак, багато проваджень зупинені через розшук підозрюваних, в інших триває збір доказів, є справи на фінальній стадії слідства, а також на стадії ознайомлення сторін із матеріалами розслідування, від швидкості якого залежить час передачі їх до суду.