Юрій Бойко: Замість розвитку економіки влада набирає нові борги

ОПЗЖ

Чергові кредити від МВФ, якими пишається влада, ніяк не допомагають розвитку країни, а тільки поглиблюють боргову яму і руйнують суверенітет держави. Необхідно терміново переглянути кредитну політику і зайнятися відновленням економіки, а не беззастережно виконувати вимоги кредиторів. Про це заявив Співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко.

"Коли влада черговий кредит від МВФ називає досягненням і свідченням довіри "західних партнерів" - то це обман власних громадян. Такі кредити тільки доводять, що в економіці і соціальній сфері у країни величезні проблеми, з якими ця влада вже не здатна впоратися", - заявив політик.

Як зазначив Юрій Бойко, бездумна гонка попередньої і нинішньої влади за новими кредитами МВФ призвела до того, що Україна – одна з лідерів анти-рейтингу країн-боржників.

"Залежність України від МВФ тільки збільшується, і тепер ми треті в світі - після Аргентини і Єгипту - за накопиченими боргами перед фондом. А з урахуванням останнього траншу - винні йому майже 10 млрд доларів. Причому влада набирає нові кредити, щоб розплатитися з боргами за старими. Розплачуватися за таку недалекоглядну боргову політику буде, як мінімум, ціле покоління українців в найближчі 15-20 років", - підкреслив парламентарій.

При цьому, як зазначає співголова фракції опозиціонерів, нинішня влада проводить економічну і фінансову політику в інтересах кредиторів, а не своїх громадян.

"Влада за вказівкою кредиторів бере на себе зобов'язання щодо посилення податкового тиску, підвищення тарифів, продовження антисоціальних реформ у сфері медицини, освіти, пенсійного забезпечення. Саме вимоги кредиторів призвели до запуску диких ринків газу та електроенергії, які сьогодні поставили Україну на межу енергетичного колапсу, непродуманого відкриття ринку землі, хоча абсолютна більшість населення проти такого рішення, делегування іноземцям відбирати членів наглядових рад держпідприємств і т.д. Все це тільки погіршує життя людей і добиває залишки суверенітету", - заявив Юрій Бойко.

За словами політика, щоб вибратися з боргової ями, Україні необхідно терміново міняти кредитну політику.

"Необхідно переглянути нав'язані МВФ умови боргової реструктуризації, які передбачають кабальні виплати кредиторам у разі прискорення темпів економічного зростання. Потрібно відмовитися від рекомендацій МВФ щодо заборони підтримки малого і середнього бізнесу, зайнятися програмами їх стимулювання для відновлення економіки. Для цього необхідна політична воля, якої немає у нинішньої влади. Тому країні необхідна така влада, яка буде відстоювати національні інтереси, а не інтереси зовнішніх кредиторів", - резюмував Юрій Бойко.