Зеленський намагається перевести протистояння зі своїм головним опонентом Медведчуком з політичної в площину особистих відносин, - Васильківський

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Ні олігарх Рінат Ахметов, ні екс-спікер Дмитро Разумков не є справжньою опозицією, тому що ідеологічно нічим не відрізняються від Володимира Зеленського та його оточення. Ахметов посварився з владою через те, що йому не виплатили мільярди від "зелених євробондів", а Разумков навіть після відставки голосує за ініціативи влади. Так політичний оглядач Микола Васильківський прокоментував інформацію про конфлікт між олігархом Рінатом Ахметовим та Офісом президента Володимира Зеленського.

"При Зеленському олігарх всього лише за рік практично подвоїв свої статки - якщо в 2020 році було 6,600 мільярда, то в 2021 "Новое время" оцінює капітали і активи підприємця вже в 11,544 мільярда доларів", – аргументував журналіст.

За словами Васильківського, посварився Ахметов з владою через те, що ОП і Зеленський заблокували перерахування 3,4 мільярда гривень, які ДТЕК розраховувала отримати від "зелених євробондів".

"До цього олігарх "котив бочку" на Зеленського через законопроект №5600, який пропонував підвищити ренту на залізну руду. Загалом, шерше ля гроші - "шукайте гроші". Свобода слова і права людини тут абсолютно ні до чого", – констатував журналіст.

Щодо Разумкова автор пояснив, що, хоча екс-спікера "зелені" попросили з посади, Дмитро Разумков залишається таким же проамериканським політиком, який виступає за ЄС, НАТО і МВФ, як і Зеленський з Порошенком.

"По-перше, до Конституції курс на ЄС і НАТО внесли з ініціативи Порошенка. По-друге, коли Разумков займав високу посаду, а експерти і опозиція говорили, що приймати закони "в турборежимі" – це порушення Регламенту Верховної Ради, то ця "парадигма" його влаштовувала. По-третє "опозиціонер" Разумков і зараз справно голосує за ініціативи Банкової. Наприклад, Разумков голосував "за" призначення Рєзнікова, Рябікіна та інших міністрів", – навів доводи автор.

Васильківський вважає, якщо орієнтуватися на ідеологічні маркери, то виходить, що Зеленський, Порошенко, Разумков – це ідейно однакові політики, в той час як Віктор Медведчук відстоює іншу політичну програму.

"Але ж, якщо взяти основні ідеологічні маркери, то виходить, що і Зеленський, і Порошенко, і Тимошенко, і Ляшко – ідейно однакові, тому що вони всі ЗА ЄС і НАТО у зовнішній політиці і за виконання директив МВФ в економіці. А відмінності між ними - це хіба що елементи шоу-бізнесу. Тимошенко - це коса і окуляри, Порошенко - це сива голова і "залишково прощавай" з Росією і т.д., а з ідейної точки зору вони всі однакові", – зробив висновок журналіст.

"Серед топових політиків Віктор Медведчук відстоює іншу політичну програму-нейтралітет у зовнішній політиці, припинення війни на Донбасі шляхом виконання Мінських угод, нормальні відносини з Росією, Білоруссю і всіма сусідами, відмова від диктату МВФ в економіці", – поінформував журналіст.

При цьому Васильківський зазначив, що Володимир Зеленський єдиним своїм опонентом вважає саме Віктора Медведчука і намагається перевести протистояння з ним з політичної сфери в площину особистих відносин.

"Що найцікавіше, Зеленський постійно дає зрозуміти, що Медведчук – це його головний політичний противник, але при цьому намагається перевести протистояння між ними з ідейної площини в площину особистих відносин", – підкреслив журналіст.

"В іншому ж, всі відмінності між Зеленським і Порошенком, Зеленським і Разумковим, Зеленським і Тимошенко - чисто зовнішні. А ідеологічно Порошенко, Зеленський, Тимошенко, Ляшко, Разумков – це одне й те саме. Ось і виходить, що перед очима простого українця паморочиться хоровод політичних осіб. А насправді нам нав'язують черговий вибір без вибору", - підсумував політичний оглядач Микола Васильківський.