Новини » Світ Читать эту новость на русском

ЄС закликає РФ скасувати указ про спрощений допуск товарів з ОРДЛО

Фото з відкритих джерел

В Європі вважають, що відповідний указ суперечить Мінським угодам

ЄС закликає Росію скасувати указ, яким дозволяється допуск товарів із окупованого Донбасу на територію РФ, оскільки ці дії суперечать Мінським угодам. Про це заявив речник зовнішньополітичної служби Євросоюзу Петер Стано.

"Указ спрямований на подальше відділення тимчасово непідконтрольних уряду територій Донецька та Луганська від України, що суперечить цілям Мінських угод. Такі односторонні заходи порушують суверенітет та територіальну цілісність України, у тому числі щодо митного контролю", - наголосив він.

Стано зазначив, що такі дії можуть посилити напруженість, запобігаючи майбутньому процесу реінтеграції.

"Ми закликаємо Росію скасувати це рішення і припинити вживати односторонніх заходів, які тільки провокують подальше загострення конфлікту на сході України. Європейський Союз продовжить проводити політику невизнання щодо цього", - додав він.

Раніше повідомлялося, що українське Міністерство закордонних справ вважає указ президента Росії Володимира Путіна про спрощення потрапляння товарів з непідконтрольної частини Донбасу на російський ринок грубим втручанням у справи України, тому російському МЗС було спрямовано ноту протесту.